ARA
T.C. GÜNEY EGE KALKINMA AJANSISOUTHERN AEGEAN DEVELOPMENT AGENCY

KOMER'DE İLK KONGRE NİSAN 2012'DE YAPILACAK

Kuşadası ilçesinde özel sektör, kamu ve yerel yönetim işbirliği ile yaptırılan Kuşadası Kongre Merkezi'nde (KOMER), ilk kongrenin gelecek yıl nisan ayında düzenleneceği bildirildi.

15 Temmuz 2011 Cuma

KOMER'DE İLK KONGRE NİSAN 2012'DE YAPILACAK

Kuşadası Kongre Merkezi Genel Müdürü Cemil Baykal, gazetecilere yaptığı açıklamada, kongre merkezi ana binası inşaatının son aşamaya geldiğini, binanın iç salonları ve iç dizaynının eksikliklerinin Nisan 2012'ye kadar tamamlanacağını kaydetti.

 

Merkezdeki ilk kongre organizasyonu rezervasyonunun da bu dönem için yapıldığını bildiren Baykal, ''KOMER, Nisan 2012'de 1700 kişinin katılımıyla yapılması planlanan Ulusal Tıp Kongresine ev sahipliği yapacak'' dedi.

 

Baykal, KOMER'in, Türkiye'nin en büyük kongre merkezi, Avrupa'nın da sayılı kongre merkezlerinden birisi olduğunu belirterek, merkezin, kapasitesi ve nitelikleriyle Türkiye'nin dünya turizmi pastasından daha fazla pay almasını sağlayacağını söyledi.

 

 

Kuşadası'nda 50 bin metrekareye yakın kapalı alana sahip olacak kongre merkezi, 3 bin 415 kişilik oditoryum, bin 915 kişilik kongre salonu, 830 kişilik konferans salonu, 20 adet çeşitli kapasitede toplantı salonları, 2 adet sinema salonu, fuar ve sergi alanları, özel yemek salonları, kafeterya, bar, banket salonu, çevirmen odaları ve otopark gibi ünitelerden oluşuyor.

 

KOMER'in ortakları arasında Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), Uluslararası Kongre Tesisleri İşletmeciliği (UKTAŞ), Aydın Özel İdaresi, Kuşadası Ticaret Odası, Kuşadası Belediyesi, Liman İşletmeciliği AŞ (LİMAŞ), Kültür ve Turizm Bakanlığı, Peninsula Turizm ve bazı turistik tesisler bulunuyor. (aa)

 

KAYNAK:   http://www.aydinhedef.com.tr/haber/haber_detay.asp?haberID=4788

 

 


Bu sitede yayınlanan her turlu bilgi ve belge Guney Ege Kalkınma Ajansı tarafından sağlanmıştır. Tum hakları saklıdır.
Pamukkale Teknokent Çamlaraltı Mh. Hüseyin Yılmaz Cd. No:67 B Blok Kat:2 20070 Pamukkale/Denizli Telefon: +90 258 371 88 44 Faks : +90 258 371 88 47 E-Mail : info@geka.org.tr